Kosova-Forum
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» fish oil with high dha
Wed Aug 03, 2011 6:53 pm nga Vizitor

» Pre Employment Drug Tests
Wed Aug 03, 2011 6:30 pm nga Vizitor

» Medicine Useful On Animals
Wed Aug 03, 2011 1:50 pm nga Vizitor

» картинка высокая прическа в виде гребня
Wed Aug 03, 2011 10:29 am nga Vizitor

» How can I insert right to left multilevel numbering in word 2010?
Wed Aug 03, 2011 2:10 am nga Vizitor

» tramadol withdrawl
Tue Aug 02, 2011 7:48 pm nga Vizitor

» Voice editors/mixers for real-time chat?
Tue Aug 02, 2011 4:56 am nga Vizitor

» dr sears fish oil
Tue Aug 02, 2011 2:05 am nga Vizitor

» Eliminating Diabetes Without Drugs
Tue Aug 02, 2011 2:01 am nga Vizitor

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share | 
 

 Google rrit Profitin për 26 Përkundër ‘krizës’

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 22
Location : No
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Google rrit Profitin për 26 Përkundër ‘krizës’   Sat Dec 06, 2008 5:23 pm

Edhe pse ekonomia është në rënie, Google ka
realizuar profit tremujor mbi të gjitha pritjet e analistëve.
Është e qartë se reklamimi në internet nuk pushon
gjë që ka rritur përftimin e kompanisë Google
në tremujorin e tretë për 26 për qind,
respektivisht, 1.35 miliardë dollarë. Gjatë
periudhës së njëjtë të vitit të kaluar
Google kishte realizuar profit prej 1.07 miliardë dollarë
profit.

Shitja e përgjithshme është rritur në 4.04
miliardë dollarë, derisa fitimet janë rritur në
5.54 miliardë dollarë. Google ka forcuar vendin e vet të
parë në tregun e kërkimeve të internetit dhe me
këtë ka “mposhtur” dy tjerat - Yahoo e Microsoft.

Gjatë të gjitha kërkimeve të internetit online
Google është përdorë në madje 63 për qind
të kërkimeve në SHBA. Dominimi i Googlet në treg i
ka mundësuar rritjen e çmimit për hapësirën
reklamuese i cili, gjoja, do të jetë edhe më i
lartë pas miratimit të qeverisë për lidhjen në
mes të kompanive Google me atë Yahoo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Google rrit Profitin për 26 Përkundër ‘krizës’
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mimoza Dajçi:DUA TË RRIT NDJESHMËRINË PËR FATIN E NJERIUT TË KOSOVËS NË PËRDITSHMËRI DHE ARDHMËRI
» Astrit Omeri: Alpinizmi shqiptar është në krizë totale

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
pr-forum :: Debat te Lir :: Teknologji-
Kërce tek: