Kosova-Forum
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» fish oil with high dha
Wed Aug 03, 2011 6:53 pm nga Vizitor

» Pre Employment Drug Tests
Wed Aug 03, 2011 6:30 pm nga Vizitor

» Medicine Useful On Animals
Wed Aug 03, 2011 1:50 pm nga Vizitor

» картинка высокая прическа в виде гребня
Wed Aug 03, 2011 10:29 am nga Vizitor

» How can I insert right to left multilevel numbering in word 2010?
Wed Aug 03, 2011 2:10 am nga Vizitor

» tramadol withdrawl
Tue Aug 02, 2011 7:48 pm nga Vizitor

» Voice editors/mixers for real-time chat?
Tue Aug 02, 2011 4:56 am nga Vizitor

» dr sears fish oil
Tue Aug 02, 2011 2:05 am nga Vizitor

» Eliminating Diabetes Without Drugs
Tue Aug 02, 2011 2:01 am nga Vizitor

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share | 
 

 Lancia Delta 2008

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 22
Location : No
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Lancia Delta 2008   Sat Dec 06, 2008 5:27 pm

Para dy vitesh Lancia prezantoi si koncept Delta-n e re në
panairin e automobilistik të Parisit. Ndërsa këtë
herë po në të njëjtin panair, Lancia u paraqit me
automjetin e ri Delta, i cili konsiderohet si më i popullarizuari
në historinë e Lancias.
Lancia Delta e cila paraqitet pas 15 vitesh pauzë me model të
ri do të jetë e përparuar teknikisht në kompakt me
grupacionin e Fiatit.

Gjithçka është e punuar në stilin e
kult-kompanisë italiane, ndërsa motorizimi do të
jetë i veçantë. Do të përfshihen motorë
dizelë 1.6 dhe 2.0 litra, derisa versioni turbo do ta ketë
motorin 1.9 litra i cili do të zhvillojë 190 KF.

Edhe motorët benzinë do të kenë mbushje të
drejtpërdrejtë dhe turbo. Njëri është
tanimë i njohur nga gama e Fiatit (1.4 litra Turbo), ndërsa
tjetri do të jetë model krejtësisht i ri (1.8 litra
Turbo).
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lancia Delta 2008
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Xhesika Vula:Pranimi i Rezolutës 1244 për shkak të këmbënguljes së Serbisë, devalvon pavarësinë e Kosovës, të shpallur më 17 shkurt 2008

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
pr-forum :: Debat te Lir :: Teknologji-
Kërce tek: