Kosova-Forum
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» fish oil with high dha
Wed Aug 03, 2011 6:53 pm nga Vizitor

» Pre Employment Drug Tests
Wed Aug 03, 2011 6:30 pm nga Vizitor

» Medicine Useful On Animals
Wed Aug 03, 2011 1:50 pm nga Vizitor

» картинка высокая прическа в виде гребня
Wed Aug 03, 2011 10:29 am nga Vizitor

» How can I insert right to left multilevel numbering in word 2010?
Wed Aug 03, 2011 2:10 am nga Vizitor

» tramadol withdrawl
Tue Aug 02, 2011 7:48 pm nga Vizitor

» Voice editors/mixers for real-time chat?
Tue Aug 02, 2011 4:56 am nga Vizitor

» dr sears fish oil
Tue Aug 02, 2011 2:05 am nga Vizitor

» Eliminating Diabetes Without Drugs
Tue Aug 02, 2011 2:01 am nga Vizitor

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share | 
 

 Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 22
Location : No
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin   Sat Dec 06, 2008 5:30 pm

Nvidia ka dizajnuar kartelën grafike e cila përshpejton
punën me paketën e Adobe të programeve Creative Suite 4.
Theksi është vendosur në aplikacionet Photoshop e
Premiere Pro.
Premiere Pro me shfrytëzimin e kartelës grafike Quadro CX do
të përshpejtojë një prej operacioneve që
kërkojnë më së shumti, kodimin e videove me
codec-un H.264. Pos kodimit të përshpejtuar, Quadro CX
përshpejton edhe përdorimin e efekteve siç janë
dithering (ngurrimi), transparenca dhe shfytyrimi i fotografive.

Rrotullimi, rritja dhe ndryshimi i shkronjave të mëdha do
të duhej të ishin dukshëm më të shpejta me
kartelën Quadro CX. Nvidia ofron edhe përshpejtimin e
procesit të grumbullimit të përmbajtjeve 2D e 3D, si dhe
përshpejtimin e shumicës së pajisjeve që
kërkojnë shumë nga procesori për programin më
të njohur në botë për përpunimin e fotografive.

Vet kartela grafike është e bazuar në produktin GeForce
260 GT, por ka dyfish më shumë memorie, dhe si rrjedhojë
do të kushtojë shumë më tepër sesa kartelat e
rëndomta për përshpejtimin e lojërave –
çmimi do të duhej të sillej rreth 2.000 dollarë
amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Kartelë grafike e cila përshpejton Photoshopin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç’ ËSHTË NJERIU? CILA ËSHTË ORIGJINA? ÇFARË LLOJ SHORTI KA AI?
» Qerim Pllana:Një vepër e cila përjetësishtë jeton përjetësinë

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
pr-forum :: Debat te Lir :: Teknologji-
Kërce tek: