Kosova-Forum
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» fish oil with high dha
Wed Aug 03, 2011 6:53 pm nga Vizitor

» Pre Employment Drug Tests
Wed Aug 03, 2011 6:30 pm nga Vizitor

» Medicine Useful On Animals
Wed Aug 03, 2011 1:50 pm nga Vizitor

» картинка высокая прическа в виде гребня
Wed Aug 03, 2011 10:29 am nga Vizitor

» How can I insert right to left multilevel numbering in word 2010?
Wed Aug 03, 2011 2:10 am nga Vizitor

» tramadol withdrawl
Tue Aug 02, 2011 7:48 pm nga Vizitor

» Voice editors/mixers for real-time chat?
Tue Aug 02, 2011 4:56 am nga Vizitor

» dr sears fish oil
Tue Aug 02, 2011 2:05 am nga Vizitor

» Eliminating Diabetes Without Drugs
Tue Aug 02, 2011 2:01 am nga Vizitor

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share | 
 

 YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 268
Age : 22
Location : No
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë   Sat Dec 06, 2008 5:37 pm

Në fund të këtij muaji sunduesi definitiv i tregut
të videove online, Google YouTube, përdoruesve të vet do
tu ofrojë edhe një risi, transmetimin e
drejtpërdrejtë të videove, të ashtuquajtur –
webcasting.
Shërbimi i emëruar YouTube Live fillon me punë në
22 nëntor me transmetim nga San Francisco. Disa nga personat e
famshëm të cilët do të kanë nderin të
hapin këtë risi nga Google do të janë reperi
Will.i.A, këngëtarja Katy Perry, kitaristi Joe Satriani,
të megapopullarizuarit MythBusters, Adam Savage e Jamie Hyneman,
si dhe shumë të tjerë.

Si në këtë, ashtu edhe në tjerët webcasting
në kuadër të kanalit YouTube Live do të marrin
pjesë personat video materialet e të cilëve janë
publikuar në YouTube dhe janë jashtëzakonisht të
popullarizuara, derisa incizimet e 50 të përzgjedhurve deri
më tani në YouTube janë shikuar më shumë se
2.5 miliardë herë.

Ajo që nuk e kemi të njohur është e dhëna
nëse shfrytëzuesit do të mund të vendosin në
faqet e tyre transmetimin e tyre të drejtpërdrejtë ashtu
siç mund të vendosin cilindo video material nga YouTube,
mirëpo besojmë se opsioni i tillë do të
mundësohet.

www.youtube.com/live
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
YouTube zhytet në ujërat e transmetimit të drejtpërdrejtë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Komenti i Adem Berishes në Youtube te kënga për Diellzen dhe Ninelin

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
pr-forum :: Debat te Lir :: Teknologji-
Kërce tek: