Kosova-Forum
 
ForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi
Kërko
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Tema Fundit
» fish oil with high dha
Wed Aug 03, 2011 6:53 pm nga Vizitor

» Pre Employment Drug Tests
Wed Aug 03, 2011 6:30 pm nga Vizitor

» Medicine Useful On Animals
Wed Aug 03, 2011 1:50 pm nga Vizitor

» картинка высокая прическа в виде гребня
Wed Aug 03, 2011 10:29 am nga Vizitor

» How can I insert right to left multilevel numbering in word 2010?
Wed Aug 03, 2011 2:10 am nga Vizitor

» tramadol withdrawl
Tue Aug 02, 2011 7:48 pm nga Vizitor

» Voice editors/mixers for real-time chat?
Tue Aug 02, 2011 4:56 am nga Vizitor

» dr sears fish oil
Tue Aug 02, 2011 2:05 am nga Vizitor

» Eliminating Diabetes Without Drugs
Tue Aug 02, 2011 2:01 am nga Vizitor

Navigacion
 Portali
 Indeksi
 Lista e Anëtarëve
 Profili
 Pytësori
 Kërko
Forum
Affiliates
free forum


Share | 
 

 Fraza dashurie

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 268
Age : 22
Location : No
Registration date : 27/11/2008

MesazhTitulli: Fraza dashurie   Mon Dec 01, 2008 12:57 pm

Asgje nuk është e pamundur kur i bindemi zemrës

-Jeto për te dashururar dhe mos dashuro për te jetuar...

-Dashuria nuk qëndron ne veshtrimin ngultas tek njeri-tjetri,por ne veshtrimin bashke ne një drejtim

-N.q.s nuk do të kishte kurrë ndarje,atëherë nuk do të kishte kurrë mall.

-Duaje shiun sepse është i vetmi qe te lejon ta mbash koken lart kur je i perlotur!

-N.q.s fjala te dua do të ishte një korrize rere,atëherë nuk do me mjaftonte e gjithë shkretetira për te te thënë se sa te dua...

-Nëse s'ta shpreh dot me fjale se sa te dashuroj,fajin e ka natyra qe si dha zemrës goje...

-N.q.s do të ekzistonte dikush qe me shkronja akulli te shkruaje emrin tënd sipër diellit,atëherë do të egzistonte dikush qe te do me shumë se mua...

-Gjithë naten heci me ty neper endrra
dhe kur u ngrihem ne mëngjes,sme dhembin kembet por zemra...

-Ti me pyete"Ke do me shumë ne këtë botë?" Unë të thashë jetën time. ti ike i trishtuar pa meduar se jeta ime ishe ti...

-Dashuria ime për ty do të perfundoje kur një piktor i shurdhet do arrije te pikturoje zhurmen e një petali trëndafili mbi dyshemenë e kristalte!

-E natyrshme është dashuria, te vjen pa e kuptuar dhe iken pa te thënë lamtumire. Dashuria e vërtetë është si oqeani pranë te qëndron dhe kurrë nuk shteron, është aty përjetësisht

-Qesh me gervishjet e dashurise, ai qe nuk ka provuar asnjehere nje plage te saj.

-Nje person nuk eshte i rendesishem se sa hapesire ze ne zemren tende, por per bashllekun qe ze kur nuk eshte me.

-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.

-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

-Duaj nese do te te duan, jeto nese do te te duan, qaj nese do te te duan, shume gjerat behen qe te na duan...por ne fund te fundit mikesha jote me e mire mbetet Vetmia!

-Sa te cmuar jane syte e tu pas gjithe kesaj qe kam pare. Sa e varfer eshte gjithcka qe shoh kur shoh syte e tu.

-Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Fraza dashurie
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
pr-forum :: Tema Arktive :: Poezi Dashurie-
Kërce tek: